Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/bizconnect.pl/includes/menu.inc).

Co należy zorganizować przed zagranicznym wyjazdem? Istotne informacje

Każdy wyjazd za granicę wymaga perfekcyjnie opracowanego planu. O sporej ilości rzeczy warto pomyśleć pewien czas szybciej, a jakąś ich część można odłożyć na ostatnie dni przed podróżą. Czasem prozaiczne zajęcia mogą zabrać mnóstwo czasu lub nawet przy ich realizacji mogą pojawić się niespodziewane kłopoty. Aby mieć wszystko pod kontrolą i czuć się dobrze przygotowanym do podróży, rozpocznijmy przygotowania odpowiednio wcześnie.

kredyt - malowidło
Author: Chris
Source: http://www.flickr.com
Warto przygotować sobie listę, w jakiej kolejności odwiedzimy różne urzędy, kantory, sklepy i inne miejsca, jakie mamy w swoich notatkach, żeby niczego nie ominąć. W pierwszej kolejności sprawdźmy nasze dokumenty – czy dowód osobisty nie przestanie być ważny? Czy nasz paszport będzie nam potrzebny? Kiedy wybieramy się do państwa spoza UE – na pewno tak, bo dokument ten potwierdzi naszą tożsamość i polskie obywatelstwo. Czy nadal jest ważny i czy nie należy go odświeżyć? Dowód osobisty złożymy w urzędzie miejskim (bezpłatnie), a paszport w urzędzie wojewódzkim (opłata to 140 lub 70 zł). Jeśli wybieramy się z dziećmi i one muszą mieć jakiś dokument. Jeśli ubezpieczamy się w naszym kraju, wyróbmy kartę EKUZ, by w razie problemów zdrowotnych lub nagłej potrzeby uzyskania koniecznej opieki medycznej nasze ubezpieczenie było honorowane. Kiedy o stanie zdrowia mowa – należy wybrać się do lekarza pierwszego kontaktu, żeby mieć pewność, że wszystko jest w porządku. Wizyta u dentysty też może uchronić nas przed nieplanowanymi wydatkami. Jeśli chodzi o pieniądze, miejscem, w którym je wymienimy jest kantor. Aby zdecydować się na najkorzystniejszy kurs (kurs na suwnice) do wymiany gotówki, możemy zaliczyć 2-3 kantory dla porównania zanim to zrobimy. Po przyjeździe również można wymienić pieniądze, ale po pierwsze – z jakąś gotówką w obcej walucie powinniśmy pojechać, a po drugie – dobrze jest z tym zaczekać, bo kantor na lotnisku albo dworcu bywa bardzo drogi.http://lexperts.pl/uslugi/uslugi-windykacyjne/ (sprawdź tu)Turyści i tak z niego skorzystają.

Warto rozeznać się, czy w miejscu, do jakiego się wybieramy, mamy kogoś zaprzyjaźnionego. Trzeba szybciej zgłosić nasz wyjazd a później powrót. Zgłaszamy te rzeczy w urzędzie miasta, nawet drogą internetową.