Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/bizconnect.pl/includes/menu.inc).

Jak przez ostatnie lata się zmieniał walutowy handel w naszych miastach, jak to obecnie wygląda.

Dawno temu, gdy panował PRL, waluty zagraniczne były w zasadzie nie do kupienia w legalny sposób. Lecz jeżeli było na nie naprawdę spore zapotrzebowanie, to też i zaczęli się pojawiać ludzie, którzy mogli coś na to poradzić. Za cichym przyzwoleniem władz zajmowali się oni handlem walutami, a na brak klientów raczej nie narzekali. Jednak transakcje zawierane z handlarzami do najbezpieczniejszych nie należały.

Kurs dolara
Author: eFile.com
Source: http://www.flickr.com
Nie jeden raz były przypadki sprzedaży falsyfikatów czy nawet pociętych gazet, niektóre osoby zostały także po prostu ograbione ze wszystkiego i przy tym pobite. Bynajmniej to nie zniechęcało do korzystania z oferty cinkciarzy, lecz zalecana była odpowiednia ostrożność. Wszystko zmieniło się w okresie przemian w latach 90-tych, kiedy władze pozwoliły na legalne handlowanie walutą. Jeden na drugim wyrastać zaczęły kantory, w jakich można było kupować i sprzedawać każdy rodzaj waluty. Często zakładane były przez byłych handlarzy, którzy sprzed hotelowych chodników przenieśli się do własnych lokali.

Dla typowego klienta kantor przede wszystkim się stał miejscem, gdzie może w bezpieczny sposób sprzedać posiadaną walutę.

Ekscytujący tekst? Jeżeli tak sądzisz, kliknij tu. Tam oczekuje na Ciebie więcej bonusów (https://poradnikpracownika.pl/-wynagrodzenie-pracownika-mlodocianego-2017) - one również Cię bardzo zainteresują!

Jeżeli przedtem groziło to w najlepszym wypadku utratą gotówki, to w w przypadku legalnych miejsc wymiany walut bezpieczeństwo zakupu było znacznie większe. Jasne i przejrzyste zaczęły także być kursy walut kantory. Widoczne od razu po przestąpieniu progu, a czasami wręcz wystawiane dla przechodzących ulicą sprawiły, że wiedziało się od razu, ile się dostanie pieniędzy przy wymianie. W przypadku wymiany walut różnice między kursem sprzedaży i kupna są dość wysokie, lecz właściciele ich będą ponosić duże koszty choćby z wynajmowaniem pomieszczeń i koniecznością zapłacenia pracownikom.

Z tego też powodu w ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się kantory internetowe, w jakich można bez wychodzenia z mieszkania kupić potrzebną walutę. Aby można było z nich korzystać trzeba posiadać wybrane konto walutowe, ale dają one bardzo niskie spready podczas wymiany a także możliwość handlowania przez całą dobę.