Jak wygląda aktualnie walutowy handel w naszym kraju, zalety kantorów internetowych.

Starsi ludzie pewnie pamiętają czasy, gdy waluty wymieniało się pokątnie u cinkciarzy, co niekiedy różnie się kończyło. Zamiast pieniędzy można było dostać pocięte gazety, niekiedy przytrafiały się również fałszywki, a w skrajnych sytuacjach nawet rozboje i kradzieże.

Jeszcze bardziej widoczne będzie to w w przypadku kantorów, w których wymieniać można walutę. W przypadku stacjonarnych kantorów spready "mogą wynosić nawet kilka procent. Za to coraz popularniejsze w ostatnim czasie kantory w internecie mają go najczęściej na poziomie około jednego procenta.

Niekiedy tego typu transakcje najbezpieczniejsze nie były, ponieważ przeważnie handlarze mieli powiązania z przestępcami, a i sami niejednokrotnie dopuszczali się rozmaitych oszustw i przekrętów. Jednak przemiany, jakie miały miejsce w Polsce również pozwoliły na całkowicie legalny handel walutami w kantorach. To, że najczęściej prowadzili je byli handlarze, to zupełnie inna sprawa, ważne dla klientów było to, że transakcje stały się dużo bardziej bezpieczne. We wszystkich kantorach w dobrze widocznym miejscu znajdował się kursy walut przelicznik (strona internetowa tutaj), więc już po wejściu od razu się wiedziało, ile można będzie otrzymać. Dodatkowo każda transakcja musi być rejestrowana, więc ryzyko jakiegoś oszustwa jest zmniejszone w zasadzie do zera.

Internet - perspektywa
Author: ITU Pictures
Source: http://www.flickr.com
Następnym krokiem w rozwoju walutowego handlu stały się kantory internetowe. Powstawać one zaczęły zaledwie przed kilkoma laty, początkowo budząc dużą nieufność ludzi, przyzwyczajonych do fizycznych pieniędzy. Jak okazuje się jednak, tego typu kantor kursy walut (znacznie więcej przeczytasz na www) posiada sporo zalet, przede wszystkim finansowych, więc i zainteresowanie takimi miejscami zaczęło szybko rosnąć. Już na dzień dzisiejszy ich ogólny udział w rynku wynosi kilkanaście procent, a dynamika rozwoju jest bardzo duża. Klienci przede wszystkim nabierają do nich zaufania, a zaufanie w tym biznesie jest ogromnie ważne. Niewątpliwie na wzrost popularności mają też ceny, jakie ma dana waluta (jeszcze więcej) online.

Jeszcze bardziej widoczne będzie to w kantorach, w których wymieniać można walutę. W przypadku kantorów stacjonarnych spready "mogą wynosić nawet parę procent. Za to coraz popularniejsze w ostatnim czasie kantory w internecie mają go przeważnie w okolicach około jednego procenta.