Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/bizconnect.pl/includes/menu.inc).

Jakie kroki należy podjąć, aby odnieść sukcesy w rozwoju firmy?

Przede wszystkim, aby firma osiągnęła sukces musi się rozwijać. Jednak nie zawsze właściciel firmy posiada na ten cel odpowiednie środki. Jak można je zdobyć?

Internet - landszaft
Author: Christoph Scholz
Source: http://www.flickr.com
landszaft - Internet
Author: Christoph Scholz
Source: http://www.flickr.com
Rozwiązaniem, z którego warto korzystać są dotacje z puli Funduszy Europejskich, przyznanych w naszym kraju na lata 2014-2020. Na takie dotacje w pierwszej kolejności liczyć mogą firmy, które planują prace rozwojowe i badawcze. Instytucją odpowiadającą za udzielanie wsparcia przedsiębiorcom w tej dziedzinie jest NCBiR. Dofinansowanie dla firmy z tego źródła nie może przekroczyć 50 mln euro. Poza Funduszami Europejskimi istnieje również szereg programów krajowych, które pomagają przedsiębiorcom w rozwoju firmy. Możemy wymienić cztery główne kategorie takich programów - pieniądze na start przedsiębiorstwa dla pracujących, środki na start firmy dla bezrobotnych, pieniądze dla nowych firm oraz pieniądze dla przedsiębiorstw działających dłużej niż rok. Poza tym, dobrym sposobem dla pozyskanie pieniędzy na rozwój swojej firmy jest znalezienie inwestora, który uwierzy w nasz pomysł oraz zechce zainwestować własne środki, oczywiście oczekując czegoś w zamian. Dotacje na innowacje i wszystkie inne wymienione formy zdobywania środków powinny być zawsze rozważone przed wzięciem kredytu na rozwój przedsiębiorstwa.

By postawić sobie cele rozwoju firmy musimy wiedzieć z czym startujemy. Do tego między innymi służy wycena firmy. Aby mieć świadomość czy otrzymana przez nas wstępna propozycja dotycząca np. sprzedaży części udziałów jest dla nas opłacalna, powinniśmy określić wartość firmy. Wycena przedsiębiorstwa bądź udziałów spółki jest koniecznym działaniem do określenia godziwych aktywów oraz stosowane jest w trakcie dokonywania zmian strukturalnych firmy, a ponadto wykorzystywana jest do sprawozdań finansowych. Poza tym, wycena firmy może być także czynnikiem zabezpieczeń kredytu.

Kliknij ten odnośnik, a przekonasz się, że opublikowane tam wpisy z www (http://www.over-horse.com/kategoria-produktu/equanimity/) zaintrygują te osoby, które zafrapowane są rozważaną w tym miejscu kwestią.

Powinniśmy mieć na uwadze, że aby taka wycena posłużyła nam w odpowiedni sposób oraz mogła przyczynić się do rozwoju firmy powinna być wykonywana przez eksperta, ponieważ istnieje wiele metod wyceny stosowanych na przykład ze względu na cel.

W sieci bez problemu znajdziemy firmę, która specjalizuje się w wycenach. Najlepsze efekty daje współpraca ze stałym doradcą, który w pełni rozumie na czym dokładnie polega prowadzony przez nas interes, ma dostęp do wszystkich istotnych danych i do którego mamy się stuprocentowe zaufanie.