Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/bizconnect.pl/includes/menu.inc).

Jakim uległ zmianom handel walutami obcymi na przestrzeni ostatnich lat w Polsce.

Osoby w starszym wieku z pewnością doskonale będą pamiętać okres, kiedy obce waluty, zwłaszcza zachodnie, praktycznie były nie do kupienia legalnie. Rzecz jasna jak prawo na coś nie pozwala, to od razu znajdą się ludzie, jacy będą pomagać w rozwiązaniu problemu, i nie inaczej było z walutami.

Wymiana walut
Author: Mark Morgan
Source: http://www.flickr.com
W niejednym miejscu, o jakich zainteresowani doskonale wiedzieli, przebywali panowie, u których dawało się sprzedać i kupić marki, dolary czy kto tam co jeszcze potrzebował. Rzecz jasna działalność tego typu nie miała wiele wspólnego z legalnością, lecz władze tolerowały ten proceder i dzięki temu bardzo dobrze się on kręcił. Lecz tego typu pokątnie wykonywana wymiana walut Warszawa niosła ze sobą spore ryzyko.

Przeczytaj ten tekst, to również jest świetne źródło (https://eurea.pl/) opisywanego zagadnienia. Nie zwlekaj i kliknij a na pewno się nie zawiedziesz.

Zdarzały się przypadki kradzenia pieniędzy lub oszustw, gdy klient zamiast gotówki otrzymywał podróbki czy niekiedy nawet kawałki gazet. Niektórzy tracili też zdrowie w czasie wymieniania pieniędzy, niestety przeważnie handlowaniem walutami zajmowali się ludzie, którzy utrzymywali kontakty ze środowiskiem przestępczym lub sami nawet należeli do niego.

Jednak zmiany polityczne i gospodarcze które miały miejsce dwadzieścia lat temu zmieniły również oblicze handlu walutami. Nareszcie wszystko mogło się odbywać w zgodzie z prawem, więc jak grzyby po deszczu zaczęły wyrastać legalnie działające kantory. Jest niezaprzeczalnym faktem, że przeważnie one były zakładane przez doświadczonych handlarzy, jacy takim sposobem tylko zalegalizowali to, czym i tak zajmowali się od dawna. Dla zwykłych ludzi pojawienie się kantorów przyniosło wiele korzyści. Przede wszystkim zyskali oni legalny dostęp do walut obcych, bez niepotrzebnego szukania kogoś, kto mógłby im w tym pomóc.

Kolejna rzecz to bezpieczeństwo, legalnie działający nie mógłby sobie pozwolić na skrawki gazet czy fałszywki, jak to nie jeden raz miało miejsce dawniej. Wprawdzie do tej pory w niektórych kantorach nadal stosuje się rozmaite sztuczki z kursami, aby jak najwięcej zarobić, ale to że się udają wynika raczej z nieuważności klientów, ponieważ wszystkie ceny są wyszczególnione dokładnie w każdym z nich.