Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/bizconnect.pl/includes/menu.inc).

Jakim zmianom uległ handel walutami obcymi na przestrzeni ostatnich lat w naszym kraju.

kantor - strona - Przed laty, w czasach PRL-u, zagraniczne waluty były w zasadzie nie do kupienia w legalny sposób. Lecz skoro było na nie bardzo duże zapotrzebowanie, to też i zaczęli się pojawiać ludzie, jacy mogli coś na to poradzić. Za przyzwoleniem tamtejszych władz zajmowali się oni handlem walutami, a na brak klientów raczej nie narzekali. Jednak interesy robione z takimi osobami do najbezpieczniejszych nie należały.

Kantor wymiany walut
Author: paulino perez
Source: http://www.flickr.com
W niejednym miejscu, o których zainteresowani doskonale wiedzieli, przebywali panowie, u jakich dawało się kupić i sprzedać dolary, marki czy co tam komu było potrzebne.

Zainteresowały Cię podane treści? Szalenie nas to cieszy i tym samym zapraszamy Cię do wpisu autora po następną dawkę detali.

Oczywiście taka działalność nie miała wiele wspólnego z legalnością, ale władze tolerowały takie działania i przez to bardzo dobrze się on kręcił. Lecz taka pokątnie wykonywana wymiana walut mogła za sobą nieść pewne ryzyko. Zdarzały się przypadki kradzieży pieniędzy (pod tym adresem bez problemu zdobędziesz pomoc) albo oszustw, kiedy klient zamiast gotówki otrzymywał podróbki czy czasami nawet pocięte gazety. Niektórzy tracili też zdrowie podczas prób wymiany pieniędzy, tak naprawdę najczęściej handlowaniem walutami zajmowali się ludzie, jacy utrzymywali kontakty ze środowiskiem przestępczym lub sami nawet należeli do niego.

Pieniądze są w życiu niesłychanie ważne to fakt, ale nie powinno się za bardzo przeceniać ich wartości. Zrównoważone życie bez obaw o rodzinę pozostawioną w kraju powinno być droższe, niż pieniądze zarobione za granicą, lecz okraszone ogromną tęsknotą i smutkiem za tymi, których trzeba było zostawić w kraju - .

Warto sprawdzić, czy w miejscu, do którego jedziemy, mamy kogoś znajomego. Trzeba wcześniej zgłosić nasz wyjazd a potem powrót. Zgłaszamy te rzeczy w urzędzie miasta, nawet przez internet.

Otrzymując wynagrodzenie w innej walucie jesteśmy zobowiązani liczyć się z tym ryzykiem, iż możemy być zawsze odrobinę stratni, jeśli kurs akurat tej waluty okaże się w określonym okresie niski. Trzeba w takim momencie poszukać kogoś, kto da za walutę choć troszeczkę więcej niż inni, a przy większej kwocie nasza strata nie będzie wtedy bardzo duża i znacząca.